strona głównapoprzednia stronaStacje
narciarskie
Solda Sulden am Ortler

Stacja narciarska
Solda Sulden am Ortler

Solda Sulden am Ortler

Solda Sulden am Ortler

Solda to największy i najbardziej atrakcyjny spośród trzech ośrodków narciarskich w regionie Ortles we włoskim Tyrolu Południowym. Stacja ta dysponuje ponad 40 kilometrami tras. Sama Solda/Sulden to malowniczo usytuowana miejscowość położona na wysokości 1 900 m n.p.m. W ośrodku działa 10 wyciągów które wywożą narciarzy na szczyt Schontauf - 3 250 m n.p.m.
Większość tras ma średni lub łatwy stopień trudności, co sprawia że miejsce idealnie nadaje się do szkoleń narciarskich. Najdłuższa trasa liczy 12 km.
Wyciągi narciarskie
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Trasy narciarskie
  • Długość tras zjazdowych: 44 km
  • Trasy łatwe niebieskie 17 km
  • Trasy średnie czerwone 13 km
  • Trasy trudne czarne 14 km
  • Długość tras biegowych: 10 km
  • Najdłuższa trasa: 12 km
Mapa ośrodka
mapa Solda Sulden am Ortler
Solda Sulden am Ortler
Solda Sulden am Ortler
Solda Sulden am Ortler
Solda Sulden am Ortler
Solda Sulden am Ortler
Solda Sulden am Ortler
Dzięki wysokogórskiemu położeniu, tereny w Soldzie są doskonale pokryte śniegiem. A dzięki lodowcowi sezon zimowy trwa tam od listopada do maja.

Włoski lodowiec Stelvio

Atrakcje

- jazda poza trasami - freeride
- narciarstwo tourowe
- snowpark z halfpipe
- funpark z przeszkodami
- stoki dla dzieci
- oświetlony stok

Miejscowości zimowe

Solda
Południowy Tyrol leży pomiędzy Austrią i Szwajcarią, na terenie północnych Włoch. Między alpejskimi szczytami tworzącymi naturalną granice Austrii i Włoch, a śródziemnomorskim krajobrazem opadających stoków w kierunku Werony. Na granicy niemieckiego i włoskiego obszaru językowego, ale jeszcze w Niemczech, gdzie ponad 98% zamieszkałej ludności w północnej części POłudniowego Tyrolu rozmawia w języku niemieckim, a nazwy miejscowości są w języku niemieckim i mniej znane w języku włoskim. A więc w języku niemieckim, jedziemy na Kronplatz, a w języku włoskim na Plan de Corones. Poszczególne regiony naznaczone są kontrastem na podobieństwo całej prowincji. Regiony turystyczne w Dolomitach zapraszają swoim urokiem, niesamowitymi krajobrazami zapychającymi dech, a te krajobrazy tworzą wrażenie świata 3D w innych wymiarach, w których każdy aparat fotograficzny sprawdzi się, podczas aktywnego korzystania z wakacji podczas wędrówek, jazdy na rowerze, wycieczek samochodowych po krętych drogach i przełęczach, jazdy na nartach pośród niedostępnych i ostro pnących się w górę skalistych szczytów Dolomitów. Południowa część Południowego Tyrolu z Bolzano czyli po niemiecku Bozen i okolice, stolica autonomicznej prowincji Bolzano - Alto Adige w regionie Trydent - Górna Adyga jest ważnym zimowym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym, w którym już tylko około 27 % rozmawia w ojczystym języku niemieckim, a dla ponad 73% język włoski jest językiem ojczystym. W czasach historycznych miasto Bolzano kolejno przechodziło z rąk książąt Tyrolu lub biskupów Trydentu. W XVI wieku przeszło w ręce Habsburgów, a pod koniec XVII wieku pod władzę Bawarii. W 1809 roku Bolzano zostało włączone do Królestwa Włoch przez Napoleona. Po upadku Napoleona włączone siłą do Austrii. Po I wojnie światowej przyłączone ponownie do Włoch, a w okresie rządów faszystowskich poddane przymusowej italinizacji, poprzez sprowadzenie tysięcy włoskich robotników. W 1969 roku rząd włoski po wielu zabiegach miejscowych patriotów przyznał całemu regionowi autonomię. Dzisiaj Bolzano zaprasza na doskonałe wina, podziwianie twierdz i zamków posadowionych na łagodnych wzgórzach, wygrzewanie się w rozkosznie ciepłym klimacie oraz zwiedzanie stolicy Bolzano: gotycka katedra z XIII-XIV wieku, kościół romański, klasztor dominikański z freskami Giotta, Muzeum Archeologiczne z mumią Oetziego, człowieka zmarłego 3300 p.n.e. Zamek Mareccio, Zamek Runkelstein, Łuk Triumfalny. W Bolzano co roku odbywa się konkurs pianistyczny imienia Ferruccio Busoniego.

W dolinie Valle Isarco, w języku niemieckim Eisacktal, dolinie pełnej szlaków królują piesze wędrówki w górach, przez średniowieczne miasteczka i wzdłuż szlaków tematycznych: rowerowych, winiarskich, w tym także kulinarnych. Głównym wyznacznikiem tej doliny jest wypływająca z przełęczy Brenner rzeka, która łączy się w dolinie Inn i przepływa przez miejscowości Sterzing, Bressanone, Chiuso i Bolzano.

Region Merano Meran i okolice najpełniej obrazują kontrasty Południowego Tyrolu: uzdrowisko Merano otoczone jest palmami, a w pobliżu rysują się dumne trzytysięczniki należące do Texelgruppe.

Na zachodzie prowincji niesamowite wrażenie wywiera silnie związany z kulturą region Val Venosta Vinschgau, z najwyższym szczytem -Królem Ortlerem”, mistyczną wieżą kościoła w jeziorze Reschensee oraz szeroką doliną z niepowtarzalnym mikroklimatem.

Poznaj regiony Południowego Tyrolu i wybierz cel swojej kolejnej podróży.